Tepe Betopan

Tepe Betopan

Tepe Betopan

Bilkent Holding’in temelleri Prof. Dr İhsan Doğramacı tarafından, inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere 1968 yılında atılmıştır.
Bilkent Holding çatısı altında faaliyet gösteren TEPE BETOPAN YAPI MALZEMELERİ SAN. TİC. A.Ş., 1984 yılında Türkiye’nin ilk çimentolu yonga levha fabrikasını Bilkent, Ankara’da kurarak, Betopan®  tescilli markası ile üretime başlamıştır.

1999 yılında modern teknoloji sistemleri kullanılarak revize edilen fabrikanın yıllık kapasitesi 60.000 m3’e yükseltilmesinin ardından, 2001 yılında Arhavi’de kurulu diğer Çimentolu Yonga Levha fabrikasını satın alınarak şirket Türkiye’nin tek, dünyanın sayılı üreticilerinden biri konumuna gelmiştir.

Şirketimiz bünyesinde sürdürülen ar-ge çalışmaları ile; 2001 yılında, doğal mineral katkılı özel karışımla kaplı, bağıl nem hareketi çok düşük, yüksek dayanımlı betopanplus® üretilmeye başlandı.

“Ahşap Dokulu yalıpan®” ve “Taş Dokulu taşonit® ” ürünlerinin piyasaya sürülmesini takiben, dış cephe levhaları ve giydirme sisteminin gördüğü ilgi ve büyüyen talep üzerine 2011 yılı ortalarında monolin®, frapan® ve fugalin® ve 2012 yılı başında tuğlapan® ve tuğpan® markalı yeni yüzey dokulu ürünlerle, ürün yelpazesini genişletmiştir.
 
2014 yılında Ankara, ASO 2.OSB’de, yılda 50.000m3 kapasite ile Tepepan markasını verdiği doğa dostu, yeni nesil  Lif çimento levha üretimine başlayan Tepe Betopan A.Ş., 5 kıtada, 40’dan fazla ülkeye ihracat yapan,  hem çimentolu yonga levha, hem de Lif çimento levha üretebilen dünya da ki tek üretici konumundadır.

Gerçekleștirdiği, sosyal sorumluluk projeleri, çevreye olan saygısı, iș etiğine verdiği önem ve kalite politikalarıyla her anlamda sektöre örnek olan şirket, uluslararası rekabet ortamında , gelișiminin sürekliliğini sağlamak ve yurtdışında olumlu “Türk Malı” imajına katkıda bulunmak amacıyla bașvurduğu TURQUALITY® – Marka Programına 2014 yılında dahil edilmiş,çalışmalarına hız kesmeden devam ederek 2020 yılında Turquality destek programına kabul edilmiştir.

Türkiye’nin ilk, uygulamaya hazır kendinden renkli lif çimento levhası Betopan Unique Pro’yu 2019 yılında ürün yelpazesine katarak 35.yılını taçlandıran, şirketimiz, Kurucumuzun gösterdiği yolda;  "daima ileri ve en iyiye" hedefi ile kalite yolculuğuna devam etmektedir.

İMSAD-İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği üyesi olan şirket; Haydar Boz ile Ankara'da çok sayıda projeye imza attı.